סופ"ש ראשון לקבוצה מס' 16 במצפה רמון

הסופ"ש מתוכנן להתקיים במצפה רמון אך בשל מספר רב של אילוצים (כולל אי פתיחת האכסנייות) יתכן והסופ"ש יתקיים במקום אחר.

כרגע אני מתכנן לינה במצפה רמון ומכאן הפרטים המופעים בהמשך אינם רלוונטיים.

מגיעים ללינה ביום חמישי בערב, מי שבוחר לותר על לינת חמישי להבנתי עושה טעות. יוצאים למסלול ואו להקפצה עם איילת השחר (מותנה מתי היא תעלה).

אנחנו מקיימים את שני המסלולים: 51 ו-52 כאשר ביום שישי נלך את מקטע 52 ובשבת את מקטע 51.

לא פרטתי את הדברים שאני כותב כאן גם בעמוד של טיול מס' 51. הרישום יכול להתבצע דרך כאן ודרך העמוד השני (שניהם מובילים לאותו הטופס).

פרטים על המסלול בשבת קרי קטע מס' 51 מופעים בעמוד הטיול היעודי.

כעת אין תמחור לסופ"ש: הן של הלינה והן של ההקפצות. שכר עבודתי ליום עומד על 140 ש"ח.

אודות המסלול

המסלול בשביל ישראל ממצפה רמון להר סהרונים קטע מס' 52  בדרגת קושי בינונית +, עם מספר אטרקציות בדרך.

תוואי המסלול שונה לפני מספר שנים וכעת הוא מסומן לאורך שפת המצוק דרומה ועד לבית ספר שדה הר הנגב, בנקודה זו השביל מבצע פרסה ונכנס למכתש. אני בחרתי ללכת בתוואי הישן, לרדת למכתש דרומית ממרכז המבקרים. הירידה מעט תלולה אך מרהיבה ביופיה. בתום הירידה נפגוש את שביל ישראל המגיע מכיוון דרום.

בהמשך עוברים ליד הפריזמות שנוצרו כתוצאה מהתפרצות געשית. המסלול ממשיך בערוץ קטן שקירותיו עשויות אבן חול נובית על שלל צורותיה וצבעיה.

שן רמון

הליכה בשטח חשוף וקל מסתיימת בשן רמון. העלייה לשן רמון תלולה ובסופה תצפית מרהיבה לשני חלקי המכתש. הירידה מהשן נחלקת לשניים: ירידה בשביל תלול מעט  ולאחריו השביל יורד על גבי קירות הסלע, ירידה אתגרית.

גיא זוחלים

מתום הירידה ההליכה על דרך עפר נוחה עד לקיר האמונטים. בקיר האמונטים ישנו פיצול שביל ישראל! למיטיבי הלכת ולהרפתקנים שבינכם מומלץ להמשיך עם השביל בכיוון מערב ובמגמת עלייה חדה לעבר מה שמכונה גיא זוחלים. מראשו ישנה תצפית מדהימה למכתש.

המשך המסלול במגמת ירידה על שביל צר בחלקו ובחלקים אף תלולה עד ההגעה לכביש המכתש ולכניסה לחניון גוונים.

מי שבחר לסיים את הליכתו בקיר האמונטים, ימשיך מזרחה (ימינה) עם הסימון ועד הגעתו לכביש, יפנה צפונה והליכה של מספר מאות מטרים יביאו אותו לכניסה לחניון נחל גוונים ולסוף המסלול.

 

פרטים אודות הטיול

ציוד נדרש

ניווט באמצעות וייז

ניווט באמצעות גוגל מפות

נקודת סוף המסלול – כניסה לנחל גוונים (מיועד לנהג)