אודות המסלול

המסלול בשביל ישראל ממצפה רמון להר סהרונים קטע מס' 52  בדרגת קושי בינונית +, עם מספר אטרקציות בדרך.

תוואי המסלול שונה לפני מספר שנים וכעת הוא מסומן לאורך שפת המצוק דרומה ועד לבית ספר שדה הר הנגב, בנקודה זו השביל מבצע פרסה ונכנס למכתש. אני בחרתי ללכת בתוואי הישן, לרדת למכתש דרומית ממרכז המבקרים. הירידה מעט תלולה אך מרהיבה ביופיה. בתום הירידה נפגוש את שביל ישראל המגיע מכיוון דרום.

בהמשך עוברים ליד הפריזמות שנוצרו כתוצאה מהתפרצות געשית. המסלול ממשיך בערוץ קטן שקירותיו עשויות אבן חול נובית על שלל צורותיה וצבעיה.

שן רמון

הליכה בשטח חשוף וקל מסתיימת בשן רמון. העלייה לשן רמון תלולה ובסופה תצפית מרהיבה לשני חלקי המכתש. הירידה מהשן נחלקת לשניים: ירידה בשביל תלול מעט  ולאחריו השביל יורד על גבי קירות הסלע, ירידה אתגרית.

גיא זוחלים

מתום הירידה ההליכה על דרך עפר נוחה עד לקיר האמונטים. בקיר האמונטים ישנו פיצול שביל ישראל! למיטיבי הלכת ולהרפתקנים שבינכם מומלץ להמשיך עם השביל בכיוון מערב ובמגמת עלייה חדה לעבר מה שמכונה גיא זוחלים. מראשו ישנה תצפית מדהימה למכתש.

המשך המסלול במגמת ירידה על שביל צר בחלקו ובחלקים אף תלולה עד ההגעה לכביש המכתש ולכניסה לחניון גוונים.

מי שבחר לסיים את הליכתו בקיר האמונטים, ימשיך מזרחה (ימינה) עם הסימון ועד הגעתו לכביש, יפנה צפונה והליכה של מספר מאות מטרים יביאו אותו לכניסה לחניון נחל גוונים ולסוף המסלול.

 

פרטים אודות הטיול

ציוד נדרש

ניווט באמצעות וייז

ניווט באמצעות גוגל מפות