אודות המסלול

קטע מס' 25  מאלעד למצפה מודיעים הינו קטע קל ולא ארוך במיוחד, אולי אף אחד הקצרים בשביל ישראל. תוואי השטח נוח להליכה ואנו במגמת עלייה מתונה בחלקים ממנו. לכל מחפשי האטרקציות בשביל ישראל- לצערי טיול זה לא יספק לכם את מבוקשכם.

השביל עבר מספר שינויים באזור הלוגיסטי של שֹהם. לאחר היציאה מהמעבר מתחת לכביש מס' 6 השביל מעפיל בחדות שמאלה (דרומה) וסומן במקביל לכביש מס' 6. בחלוף מספר מאות מטרים מעטים השביל פונה בחדות מערבה (ימינה) ונכנס לאזור הלוגיסטי.

האזור הלוגיסטי

רוב המטיילים בוחרים שלא להמשיך על קטע זה, ולכן הקטע אינו כבוש ומאוד קשה להליכה. המלצתי להמשיך בפיצול השבילים על הזרוע הימנית, שביל שהמטיילים כבשו, ועוזב את שביל ישראל לפרק זמן קצר.

ההליכה על השביל קלה ונוחה ומביאה את ההולך לאזור הלוגיסטי. עם ההגעה לכביש יש לפנות דרומה (שמאלה) וללכת עד הכיכר בה תפגשו שוב את שביל ישראל שיגיע ממזרח (משמאל).

בסוף האזור הלוגיסטי השביל שונה וכעת הוא מבצע פנייה חדה דרומה (שמאלה) לאחר חציית הכביש. מנקודה זו השביל מבצע פרסה. ניתן לחסוך את הפרסה ומיד לאחר חציית הכביש לגלוש במורד מטה לעבר דרך העפר הנראית בהמשך. השביל מסומן על דרך העפר וממשיך לדרום מערב (ימינה).

 

פרטים אודות הטיול

ציוד נדרש

ניווט באמצעות וייז

ניווט באמצעות גוגל מפות