אודות המסלול

קטע מס' 25  מאלעד למצפה מודיעים הינו קטע קל ולא ארוך במיוחד, אורכו כ-17 ק"מ. תוואי השטח נוח להליכה ואנו במגמת עלייה מתונה בחלקים ממנו.

לאחר ששינו את התוואי המסלול הפך למעניין ומגוון ומקשר בין מישור החוף לשפלת יהודה.השביל עבר מספר שינויים גם באזור הלוגיסטי של שֹהם.

לאחר היציאה מהמעבר מתחת לכביש מס' 6 השביל מעפיל בחדות שמאלה (דרומה) וסומן במקביל לכביש מס' 6. בחלוף מספר מאות מטרים מעטים השביל פונה בחדות מערבה (ימינה) ונכנס לאזור הלוגיסטי.

האזור הלוגיסטי

רוב המטיילים בוחרים שלא להמשיך על קטע זה, ולכן הקטע אינו כבוש ומאוד קשה להליכה. המלצתי להמשיך בפיצול השבילים על הזרוע הימנית, שביל שהמטיילים כבשו, ועוזב את שביל ישראל לפרק זמן קצר.

ההליכה על השביל קלה ונוחה ומביאה את ההולך לאזור הלוגיסטי. עם ההגעה לכביש יש לפנות דרומה (שמאלה) וללכת עד הכיכר בה תפגשו שוב את שביל ישראל שיגיע ממזרח (משמאל).

בסוף האזור הלוגיסטי השביל שונה וכעת הוא מבצע פנייה חדה דרומה (שמאלה) לאחר חציית הכביש. מנקודה זו השביל מבצע פרסה.

ניתן לחסוך את הפרסה ומיד לאחר חציית הכביש לגלוש במורד מטה לעבר דרך העפר הנראית בהמשך. השביל מסומן על דרך העפר וממשיך לדרום מערב (ימינה).

המשך המסלול

המשך המסלול על דרך עפר נוחה ובמגמת עלייה ועד הגעת השביל חורבת תנשמת.

חורבת תנשמת הנו אתר מושקע ומתוחזקת שבעבר נצבה כאן כנסייה ביזנטית. באתר נמצאים פסיפסים מרהיבים, גתות ואף שיחזור של מפת מדבא.

בנוסף מצויים בסמוך שולחנות קק"ל.

הליכה קצרה בהמשך הדרך מגיעים לגבעת הספלולים וממנה ניבט נוף פנורמי לעבר השפלה. המשך הדרך במגמת ירידה ולאחר שחולפים מתחת לכביש 6 מגמת ההליכה הנה עלייה.

 

פרטים אודות הטיול

ציוד נדרש

ניווט באמצעות וייז

ניווט באמצעות גוגל מפות