אודות המסלול

טיול פריחה נחל רקפת –  נחל רקפת הינו נחל הרפתקני משהו לילדים המכיל מפלונים, סלעים שיש לדלג עליהם, סולמות קצרים עם יתדות. נחל רקפת זורם בכיוונים צפון דרום ונשפך לנחל יוקנעם.

העונות המומלצות לטיול הן חורף ואביב בעונות אלו המטייל יהנה מסלעים המחוזים חזזיות בצבעי ירוק, עצי היער בשיא עלוותם: אלון מצוי, אלה ארץ ישראלית, אלת המסטיק, אשחרים וקטלבים בעלי גזעים אדומים כדם. פריחה משגעת  של רקפות, כלניות, עיריות תלווה את המטייל בעונות אלו.

חורבת כרך – חורבת כרך  הנמצאת בשיפוליו הדרומיים של הכפר הדרוזי דליית אל כרמל. הינה אזור תעשייתי קדום המכיל מתקנים חקלאיים רבים: בתי בד בהן נדרכו ענבי האזור, בתי בד בהן נסחטו הזיתים שהובאו בסלים בתוך עקלים ולאחר נכבשו במפרכות. המטייל יבחין במערות קבורה רבות.

קרן הכרמל – מוחרקה – בקרן הכרמל על פי המסורת התרחש המפגש של אליהו הנביא עם נביאי הבעל ונביאי האשרה. במפגש ניסה להוכיח כל צד מיהו האלוהים האמיתי. לאחר ההוכחה שהתקבלה על ידי ירידת האש מהשמיים וליכוך המיים ושרפת הקורבן, שחט אליהו הנביא את כל נביאי הבעל והאשרה.

אפשרויות הטיול בנחל רקפת

1. כניסה לנחל מכביש מס' 672 כשלושה ק"מ מיוקנעם. הקפצה ארוכה אך מומלצת! בכניסה לנחל נפגוש סימון שבילים אדום, ההליכה לאורך ס"ש מרחק של כשני ק"מ במגמת עלייה תוך טיפוס על מפלונים ושימוש ביתדות. נעזוב את ס"ש האדום לטובת ס"ש השחור ואיתו השביל ממשיך עד לקרן הכרמל.

2. תחילת מסלול הטיול בקרן הכרמל על גבי סימון השבילים השחור ומגמת הטיול הינה ירידה.

פרטים אודות הטיול

ציוד נדרש

ניווט באמצעות וייז לנקודת מפגש

ניווט באמצעות גוגל מפות

ניווט באמצעות וייז לתחילת מסלול