אודות המסלול בנחל קדם

נחל קדם
תחילת המסלול בק"מ ה-150 על כביש מס' 90 בחנייה היורדת לעיינות קדם.  המסלול אינו מסומן בסימון שבילים ונדרש ללכת בתוך הערוץ הייכן שהדרך מאפשרת וכן על שבילי יעלים.
 
התוואי קשה ומיועד למטיילים מנוסים. המסלול הינו קווי ולכן ההליכה הינה הלוך וחזור באותו התוואי.
 
עוברים במעבר המים מתחת לכביש והולכים בתוך הערוץ, בחלוף כ-500 מטר מגיעים לקיר משונן  (מפל קטן) שניתן לטפס עליו אך מומלץ לעלות מימינו באופן בטוח וקל יותר.
 
תוואי הדרך ממשיך בתוך הערוץ ובחלקו זרוע בולדרים. בחלוף כ-900 מטר מגיעים למפל הראשון הגדול גובהו כ-30 מטר. עשרות מטר לפני המפל עוזבים את הערוץ ומעפילים אל הרכס מדרום.
 
השביל הינו שביל יעלים צר, ההליכה קשה ולעיתים מסוכנת. לאורך הדרך מטיילים הציבו גלי אבנים קטנים המסמנים את התוואי. לאחר כ-200 מטר של עלייה המסלול ממשיך על קו רכס. המסלול ממשיך על משטחי סלע מרהיבים ביופים ובציבעוניותם.
 
כ-50 מטר לפני המפל נדרש לטפס על בולדרים ושברי סלעים גדולים. בתום הטיפוס נדרש להמשיך בצמוד לגדה הדרומית של הנחל  ולאחר הליכה קצרה יורדים לעבר המפל.
 

הנחל סגור לטיולים

 
המלצתי; הואיל והנחל אינו מסומן, נכון ל2018 הנחל אינו מאושר לטיולים. את ברור הפרטים מומלץ לבצע מול הפקח האזורי ואו הפקח המרחבי. אלו הגורמים המוסמכים והמקצועיים לברור מעין זה. (מומלץ לא לפנות למוקד טלטבע במוקד זה לא ימצאו גורמים מקצועיים).

פרטים אודות הטיול

ציוד נדרש

ניווט באמצעות וייז

ניווט באמצעות גוגל מפות