הרצאות מעניינות

אני, צביקה פרץ, אוטודידקט, בעל תחומי ידע רבים ומגוונים וחוקר במגוון תחומים, בעל תואר שני בהצטיינות בלימודי ארץ ישראל,  מעביר הרצאות מרתקות  במגוון רחב של נושאים:

תולדות הנצרות

מלידת ישו וראשית הנצרות ועד ימינו. מי אתה ישו? מה עשית מלידתך ועד אחריתך בפסיון של ישוע (השבוע הקדוש)? מי הם השליחים? ממלכות הצלבנים ומסעי הצלב ואתרים המקודשים לנצרות – איפה, למה ומה? על כל אלה ועוד בסיפורה של הנצרות. 

בהרצאה נבנה בסיס רחב להכרת הנצרות והרקע לצמיחתה. ההרצאות מוכרות כגמול השתלמות למורים על ידי משרד החינוך .

תולדות והתפתחות האיסלאם

מימי מוחמד והשבטים הנודדים במדבר ערב ועד ימינו. מה הקשר בין האיסלאם ליהדות? סוני? שיעי? איך התפצל האיסלאם לזרמים שונים העויינים אחד את השני? מי הוא המהדי ולמי הוא מקביל? מי ומה הוא  חליף? מהו הסכם חודיבה, בין מי למי הוא נחתם ומתי?

כשהמוסלים אומרים "הודנה" למה הם מתכוונים, ומה הם מציעים? מה באמת כתוב בקוראן? איך קשורים הדרוזים, הממלוכים והמונגולים לכל העניין? אלה השכנים שלנו. בואו ונכיר אותם.

המזרח התיכון 

השפעת הדתות השולטות על המדיניות: שיעים, סונים, קאתולים, פרוטסטנטים, אורתודוכסים, פרובוסלאבים, יהודים, דרוזים, צ'רקסים, עלאווים, לכולם יש מה להגיד בנושא המזרח התיכון. מה מנחה אותם ובמה הם מאמינים ודוגלים? את זה תשמעו בהרצאה זו.

תנ"ך

הרצאות עומק מרתקות על סיפורי התנ"ך ועל האישים המרכזיים שבו. מי אתם גיבורי התנ"ך? הקשר בין הספר לארץ: "שמש בגבעון דום, וירח בעמק איילון" איפה זה קרה? איפה הוצב סולם יעקב? אשת לוט – אישה ממלח? מי הוא אלחדר, נביא הזעם? – הייכן פעל, מה היה פועלותיו? מה היו מעלליו וכוונותיו של אבשלום? כל סיפורי התנ"ך- כל המקומות – כל השמות – הכל כאן!

היסטוריה

היה או לא היה? אמת או מיתוס? כל מה שרצית לדעת על מה שהיה פה לאורך אלפי שנות היסטוריה.

בעלי חיים

הרצאות במגוון נושאים ועל בע"ח. ניתן להזמין הרצאה על בעל חיים ספציפי. הרצאות על נחשים, פיזיולוגיה ומורפולוגיה, התאמות בעלי חיים לסביבתם, השפעות הארס על הגוף המוכש.

טבע – ארץ-עיר-חי-צומח-דומם זה לא רק שם של משחק טריוויה חביב. זו מערכת אקולוגית סבוכה שכל רכיב בה משפיע על חבריו. איך זה קורה? איך מתאפשרים החיים?  התאמת צמחי ובעלי החיים לחיים בסביבה מדברית צחיחה ויובשנית, על זאת ועוד בסיפורו של הטבע.

שביל ישראל

הרצאות על מסלולי שביל ישראל, חלוקתו למקטעים, דגשים ודרגות קושי, צורת ההליכה הנכונה. ייעוץ בתכנון ההליכה בשביל ישראל.