נחל השופט ועמק השלום

פרטי הטיול

יעד: הכרמל וחופו ורמות מנשה

אורך המסלול: כ-1 ק"מ.

דרגת קושי: קלה.

מקום מפגש: צומת אליקים.


הערה: מטייל/ת מעל משקל 90 ק"ג ו/או סובל מבעיות בריאות מתבקש/ת לעדכן אותי בטרם ביצוע ההרשמה.

ציוד נדרש

  • כובע/כיסוי ראש.
  • קרם הגנה.
  • נעלים להליכה.
  • מים לשתיה 2 ליטר למטייל.
הזמנת טיול


נחל השופט – עמק השלום

נחל איתן יפה היורד ממושב עין העמק ברמות מנשה אל הגבול בין קיבוץ הזורע ומושב יקנעם בשוליו המערביים של עמק יזרעאל. הנחל גוזר את שמו מקיבוץ רמת השופט הקרוי על שם השופט היהודי-אמריקני ג'וליאן מק שהיה נשיא ההסתדרות הציונית באמריקה. (לא לבלבל עם קיבוץ 'עין השופט' הסמוך הקרוי ע"ש שופט יהודי אמריקאי אחר: לואיס דמביץ ברנדייס).
את המסלול המלא ניתן להתחיל בפאתי מושב עין העמק, בדרך עובר המסלול במעיין יפהפה הנובע בלב חישת קנים. הוא ממשיך אל 'עמק השלום', בלבו של העמק בית מבודד בו התגוררו משנות השישים שני גרמנים מכת אוהבי ישראל שפתחו את דלתם למטיילים. השניים עזבו במרוצת השנים ותחתם גרו במקום שני אוהבי ישראל אחרים, גם הם נצרים, שנפטרו בשנת 2000, המקום נתרם למועצה האזורית מגידו, וכיום פועלת בו עמותת לוטם העובדת עם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים. במקום נטועים שני ברושים לזכרם של יואש זולר ויצחק קליצ'בסקי, שריד מ'חוות השניים' שהיתה התיישבות נסיונית שקדמה לבואם של הגרמנים.
משם ניתן לחבור אל הקטע הפופולארי של המסלול: מסלול מעגלי המתחיל בפאתי מושב יקנעם ליד מעין בנוי בשם 'עין אמי', הממשיך לאורך הנחל – ובו ניתן לראות טחנת קמח עתיקה, תחנת ניטור מטאורולוגית, ומערכת סכרים. המסלול מונגש לעגלות נכים, ומשך ההליכה בו בין שעה לשעתיים. לאורך הנחל ניתן לפגוש את עץ האולמוס השעיר, עץ נדיר בארץ המתאפיין בעלים א-סימטריים.
מעין אמי אל עמק השלום ניתן להגיע במספר דרכים ובכל השטח מסלולים שונים להליכה רגלית ולנסיעה שפותחים בפני המטיילים שפע של אפשרויות.

ניתן להזמין את הטיול לקבוצות מאורגנות – נחל השופט ועמק השלום


עין חשרת – עין אמי


עריוני צהוב


גבעת הרקפות


קרן כרמל – מוחרקה


תגובות

יש להזין את התוצאה *

* נא להעתיק ולהדביק את כתובת ה-URL של עמוד הסרטון ביוטיוב.