סיורי חג המולד | סיורי כריסמס

סיורי חג המלד | סיורי כריסמס בנצרת ובירושלים יום שבת 24-12-2016

פרטי הטיול

אורך המסלול: כ-2 ק"מ

דרגת קושי: קל

תאריך יציאה: 24/12/2016

שעת מפגש: 15:30

מקום מפגש: ברחבה ליד כנסיית הבשורה הקתולית, הרחבה נמצאת בצמוד לכיכר המצוייה על רחוב פאולוס השישי.

משך הטיול: מספר שעות ויסתיים בין השעה 20:00 ל-21:00

סיור כריסמס בנצרת: נפגשים בכיכר ליד כנסיית הבשורה הקתולית הנמצא על רחוב פאולוס השישי. בסיור בנצרת המטיילים יקבלו סקירה רחבה על הנצרות והחג, נצפה בתהלוכה ססגונית, נבקר בכנסיית הבשורה האורתודוכסית המקושטת, נטייל ברחובות העיר שלובשים חג, נסיים במיסה המרכזית.

סיור כריסמס בירושלים: נפגשים בשעה 20:00 בשער ציון. במהלך הסיור בירושלים המטיילים יקבלו סקירה רחבה על הנצרות והחג, נטייל ברחובות הרובע הלטיני המקושט, נשתתף במיסת חצות בכנסיית נוטרדאם.

הגעה לחנייה: נא להשתמש באייקונים של גוגל מפות או בוויז

עלות הטיול: 100 ש"ח

שליחת נקודת מפגש


הערה: מטייל/ת מעל משקל 90 ק"ג ו/או סובל מבעיות בריאות מתבקש/ת לעדכן אותי בטרם ביצוע ההרשמה.

ציוד נדרש

 • בגדים חמים
 • מטרייה בהתאם לצורך
 • בקבוק מים
הרשמה לטיול הזמנת טיול

נרשמו לטיול

 • אבי מטרני

 • פסניוק מריאנה

 • אסף להר

 • יפעת לביא

 • ענת חטואל

 • צביה חיים


חג המולד | כריסמס

חג המולד | כריסמס בנצרת | ארץ הצבי טיולים


חג המולד חל ב-25 בדצמבר, זהו התאריך שבו, על פי המסורת הנוצרית נולד ישוע מנצרת. ללידתו של ישוע משמעויות נרחבות הרבה מעבר לחגיגת יום הולדת. ומשום כך, במשך תשע-עשרה מאות צבר החג הקשרים תרבותיים ענפים. מסורות שונות דבקו בו וחילחלו אל התרבות החילונית, ואף ליהדות. בנצרות המערבית זהו החג הראשון בחשיבותו, בנצרות המזרחית הוא שני לחג הפסחא. משמעות הולדת המשיח בנצרות היא פעולת החסד האולטימטיבית של האל, שמחליט להתגלם בבשר להתהלך בין בני האדם ולהורות להם את הדרך.

הנצרות המוקדמת שאבה את השראתה מן התרבות היהודית והרומאית, וכך גם החג: הברית החדשה אינה מציינת תאריך לידה. אולם אי אפשר שלא להבחין בסמיכות הזמנים בין 25 בדצמבר, ל-21 בו, היום הקצר בשנה (בחלקו הצפוני של כדה"א), וה-1 בינואר ראש השנה בלוח הגרגוריאני. על פי הלוח היוליאני (שקדם לגרגוריאני וטרם הוכנסו בו שינויים), נפל היום הקצר בשנה ב-25 בדצמבר: יום 'מולד השמש' שממנו הולכים הימים ומתארכים הוקדש לאל סאטורן, ומאוחר יותר להליוס – אל השמש. מולד השמש התגלגל בנצרות למולד האור האלוהי הגובר על החושך. בנצרות עצמה חגגו את 'חג ההתגלות' שנחגג היום עדיין ב-7 בינואר. והלה התגלגל רק בשלהי המאה הרביעית לחג לידת ישוע.

היהדות יצרה בסמיכות תאריכים את חג החנוכה. אם ניתן את דעתנו לכך, יכולנו לגבש ואריאציות שונות של הנצחת חנוכת המזבח ע"י יהודה המקבי, ובכל זאת נוגע החג בסוגיית האור, והקונספט הגרכו-רומי משתמר אצלנו בשיר 'באנו חושך לגרש' במילים: "סורה חושך הלאה שחור, סורה מפני האור".

בפלגים השונים בנצרות נחוג החג בתאריכים שונים בשל שוני בלוחות השנה, אך בכל הפלגים זהו יום של התכנסות משפחתית, הכולל סעודת חג מסורתית, והצבה של עץ אשוח המסמל את התחדשות החיים. את העץ נוהגים לקשט באבנים טובות או במנורות. זהו מנהג שהושאל לנצרות מן הדת הרומאית, ואולי הושפע גם מן החנוכיה: אלמנט בעל 'ענפים' העומד במרכז החדר ומפיץ אור.
שמו האנגלי של החג כריס-מס פירושו: מיסת המשיח. בערב חג המולד נוהגים לערוך טקסים הכוללים תפילות ומזמורים. הנוצרים נוהגים להעניק מתנות איש לרעהו, על שום המתנה שנתן האל לאנושות בהולדת ישוע. בארצות אירופה וצפון אמריקה נהוגים 2-3 ימי חופשה סביב החג, ובמאות האחרונות אנו עדים לתופעה הולכת ומתעצמת של 'כריסמס שופינג', מעין בולמוס קניות חריג ואינטנסיבי.

בארץ יש לחג היבטים רבים, בשל העובדה שמקום ההולדת הוא בית לחם, ושהטקס בכנסיה מועבר בשידור חי לכל קצוות תבל. תיירים רבים מגיעים לארץ ע"מ לנכוח בטקס, ונסוכה עליו אווירה של רוח טובה חוצת גבולות ועמים. בברית המועצות אומץ מנהג עץ חג-המולד לערב ראש השנה האזרחית, כחג קומוניסטי. מאחר שנותק מן הנצרות, הוא אומץ ע"י יהודים רבים יוצאי חבר העמים, המציבים בביתם עץ אשוח בשבוע האחרון של השנה האזרחית.

ניתן להזמין את הסיורים כקבוצה מאורגנת – סיורי חג המולד | סיורי כריסמס

עץ חג המולד בנצרת ארץ הצבי טיולים

 


תגובות

יש להזין את התוצאה *

* נא להעתיק ולהדביק את כתובת ה-URL של עמוד הסרטון ביוטיוב.


 1. רוני פליישון
  24/11/2015 9:32
  להגיב
  חג מולד נצרת
 2. svika
  25/12/2014 17:03
  להגיב
  מיסת חג המולד בכנסיית הבשורה בנצרת