נחל רקפת

פרטי הטיול

יעד: הכרמל וחופו ורמות מנשה

אורך המסלול: כ-6 ק"מ.

דרגת קושי: קל +

תאריך יציאה: 07/02/2015

תאריך חזרה: 07/02/2015

שעת מפגש: 08:00

מקום מפגש: כניסה למוחרקה

משך הטיול: 4 שעות.

הערה: הטיול כפוף למינימום נרשמים .

זמן הליכה נטו: שעתיים

עלות הטיול: 80 ש"ח למבוגר ו-50 ש"ח לילד עד גיל 13.

שליחת נקודת מפגש

מזג האוויר באזור הטיול


הערה: מטייל/ת מעל משקל 90 ק"ג ו/או סובל מבעיות בריאות מתבקש/ת לעדכן אותי בטרם ביצוע ההרשמה.

ציוד נדרש

  • כובע
  • נעלי הליכה
  • 2 ליטר למטייל.
  • אוכל למהלך היום
הרשמה לטיול הזמנת טיול

טיול פריחה נחל רקפת

רקפת מצויה

.

טיול פריחה נחל רקפת –  נחל רקפת הינו נחל הרפתקני משהו לילדים המכיל מפלונים, סלעים שיש לדלג עליהם, סולמות קצרים עם יתדות. נחל רקפת זורם בכיוונים צפון דרום ונשפך לנחל יוקנעם. העונות המומלצות לטיול הן חורף ואביב בעונות אלו המטייל יהנה מסלעים המחוזים חזזיות בצבעי ירוק, עצי היער בשיא עלוותם: אלון מצוי, אלה ארץ ישראלית, אלת המסטיק, אשחרים וקטלבים בעלי גזעים אדומים כדם. פריחה משגעת  של רקפות, כלניות, עיריות תלווה את המטייל בעונות אלו.

חורבת כרך – חורבת כרך  הנמצאת בשיפוליו הדרומיים של הכפר הדרוזי דליית אל כרמל. הינה אזור תעשייתי קדום המכיל מתקנים חקלאיים רבים: בתי בד בהן נדרכו ענבי האזור, בתי בד בהן נסחטו הזיתים שהובאו בסלים בתוך עקלים ולאחר נכבשו במפרכות. המטייל יבחין במערות קבורה רבות.

קרן הכרמל – מוחרקה – בקרן הכרמל על פי המסורת התרחש המפגש של אליהו הנביא עם נביאי הבעל ונביאי האשרה. במפגש ניסה להוכיח כל צד מיהו האלוהים האמיתי. לאחר ההוכחה שהתקבלה על ידי ירידת האש מהשמיים וליכוך המיים ושרפת הקורבן, שחט אליהו הנביא את כל נביאי הבעל והאשרה.


אפשרות ההטיול בנחל רקפת

אפשרויות טיול בנחל רקפת:

1. כניסה לנחל מכביש מס' 672 כשלושה ק"מ מיוקנעם. הקפצה ארוכה אך מומלצת! בכניסה לנחל נפגוש סימון שבילים אדום, ההליכה לאורך ס"ש מרחק של כשני ק"מ במגמת עלייה תוך טיפוס על מפלונים ושימוש ביתדות. נעזוב את ס"ש האדום לטובת ס"ש השחור ואיתו השביל ממשיך עד לקרן הכרמל.

2. תחילת מסלול הטיול בקרן הכרמל על גבי סימון השבילים השחור ומגמת הטיול הינה ירידה.

נחל רקפת

 


נחל רקפת סיפור דרך

קרן הכרמל | מוחרקה | נחל רקפת

 כניסה לנחל מכביש מס' 672 בק"מ מס- 26. לבאים מצומת אליקים פונים ימינה לעבר החורשה והס"ש האדום נמצא משמאל למעבר הבקר. המסלול נמצא במגמת ירידה לעבר נחל רקפת ובחלקו הראשון נמצא על דרך עפר נוחה. כעבור כ-1.1 ק"מ מגיעים לנקודת הגובה 196 בעת חציית הנחל. המסלול מעפיל קמעה וכעבור כחצי ק"מ המסלול נכנס לערוץ הנחל. ההליכה בערוץ במגמת עליה לכל אורכה אך קלה יחסית אך זרועה סלעים ובולדרים, מפלונים קטנים טאף סולם יתדות קצר. לאחר שמגיעים למפגש שבילים עם ס"ש שחור החוצה את ס"ש האדום המסלול ממשיך במצמוד לערוץ אך לא בתוכו והמסלול נוח להליכה.. לאחר הליכה של כ-4 ק"מ נגיע לחורבת כרך, כפר חקלאי מהתקופה הרומית ביזנטית עם מתקני חקלאות ומערות קבורה. מחורבת כרך המסלול ממשיך בדרך עפר רחבה ונוחה עוד כ-1 ק"מ. לאחר שהשביל עוזב את דרך העפר ונכנס לתוך החורש, ההליכה בו קלה ובמגמת עלייה עד למגרש החנייה של מנזר קרן הכרמל – המוחרקה.

תגובות

יש להזין את התוצאה *

* נא להעתיק ולהדביק את כתובת ה-URL של עמוד הסרטון ביוטיוב.