נחל מיצר

המסלול קל ויפה. נלך אותו הלוך חזור ולא תדרשנה הקפצות.

מוצע בסוף המסלול להיכנס לחמת גדר, נא לסמן זאת בטופס ההרשמה.

פרטי הטיול

יעד: החרמון, הגולן ועמק החולה

אורך המסלול: 10 ק"מ.

דרגת קושי: קל

תאריך יציאה: 11/03/2017

תאריך חזרה: 11/03/2017

שעת מפגש: 08:00

מקום מפגש: על כביש מס'98 לאחר הק"מ ה-21 לבאים מדרום בצד ימין ישנה ירידה מהכביש ומופיע ס"ש כחול.

משך הטיול: 5-6 שעות.

הערה: הטיול כפוף למינימום נרשמים .

עלות הטיול: 100

שליחת נקודת מפגש

מזג האוויר באזור הטיול


הערה: מטייל/ת מעל משקל 90 ק"ג ו/או סובל מבעיות בריאות מתבקש/ת לעדכן אותי בטרם ביצוע ההרשמה.

ציוד נדרש

  • כובע
  • נעלי הליכה
  • 3 ליטר למטייל.
  • אוכל למהלך היום
הרשמה לטיול הזמנת טיול

נחל מיצר

נחל מיצר

טיול בנחל מיצר –  חל מיצר נמצא בדרום מזרח רמת הגולן ומתחיל צפונית לכפר חרוב. הנחל נשפך לירדן בחלקו הדרומי של הכנרת. שמו של הנחל נגזר מהמעבר הצר של כביש מס 7599. מסלול הטיול בנחל מתחיל ברום  305 מטר מעל פני הים וסיום המסלול במפל מיצר בגובה 120 מטר. לאחר הק"מ ה-21 על כביש מס' 98 ניתן להשאיר את כלי הרכב וללכת על ס"ש הכחול הצמוד לס"ש של שביל הגולן. המסלול במגמת ירידה וכעבור כ-600 מ' הירידה בשיפוע תלול הזרועה במדרגת למניעת החלקה ולעזרת המטיילים. כעבור 1.34 ק"מ מגיעים לערוץ הנחל. מנקודה זו ההליכה במגמת ירידה מתונה וקלה. המסלול נע בצמוד לערוץ הנחל ולאורכו פזורים עצים רבים של אלות אטלנטיות מרשימות, ערבי נחל ואלונים. המסלול חולף ביער פארק פסטורלי ושקט. בעונת החורף נפגוש בפריחות של רקפות, עיריות, סתווניותכלניות, נוריות חרציות ועוד. לאורך הנחל פזורים גבים אופקיים מרשימים ביופים. ההליכה בימות החורף ששאון זרימת הנחל מלווה את ההולך ומקנה חוויה יחודית. סיומו של המסלול בתצפית מרהיבה על מפל מיצר שמתעצמת לאחר ימות הגשמים.


אפשרות ההטיול בנחל מיצר

מספר אפשרויות לטיול בנחל מיצר:

1. כניסה לנחל מכביש מס' 98 בין הק"מ ה-21 לק"מ ה-22. אורך המסלול עד למפל 5 ק"מ. הטיול במגמת ירידה תלולה בחלקו הראשון ועד ההגעה לערוץ הנחל. המפל הינו סוף הדרך המסומנת. מנקודה זו ניתן להמשיך בשביל לא מסומן עד לכביש המערכת מרחק של כ-4 ק"מ. מומלץ לחזור בחזרה לנקודת ההתחלה.

2. נסיעה על כביש מס' 7599 לאחר שעוזבים את כביש מס' 98 מרחק של 8.8 ק"מ בצומת לפנות שמאלה ולנסוע מרחק של כ-4 ק"מ עד למעבר מעל נחל מיצר ולהחנות את כלי הרכב בחנייה הנמצאת בצד שמאל. לחניון ניתן להגיע בשתי דרכים נוספות: א. ממבוא חמה בכביש פנימי שהופך לדרך עפר ב. לאחר הק"מ ה-17 על כביש מס' 98 לפנות ימינה לדרך העפר עם ס"ש אדום מרחק של כ-4 ק"מ. הליכה דרומה לעבר המפל אורכה כ-800 מטר. הליכה במעלה הנחל לכיוון צפון ועד לתחילת העלייה כ-2.9 ק"מ.

 

נחל מיצר

 

נחל מיצר

 


תגובות

יש להזין את התוצאה *

* נא להעתיק ולהדביק את כתובת ה-URL של עמוד הסרטון ביוטיוב.